Odżywka do paznokci Essence Ultra Strong Nail Hardener

Od zawsze kiedy pamiętam miałam problematyczne paznokcie, rozdwajały się niesamowicie i były miękkie. Zachęcona opiniami na wizażu postanowiłam kupić odżywkę do paznokci z Essence.Ultra Strong Nail Hardener:
- ultrasilny wzmacniacz do paznokci, lakier nabłyszczający do paznokci wzmacnia miękkie i łamliwe paznokcie. Zawiera formaldehyd. Chroń skórki preparatem do smarowania lub olejem. Stosuj przez 3 dni, po 2 dniach stosowania należy zrobić 1-dniową przerwę. 
- Odżywka przeznaczona do słabych, kruchych i rozdwajających paznokci.
- Do 85% twardsze paznokcie

8ml/ 7.99 zł w Naturze.

Odżywkę stosowałam przez 1,5 mc zgodnie z zaleceniami, czyli 2 dni malowałam nią paznokcie, a 3 dnia zmywałam i robiłam przerwę. Po około dwóch tygodniach paznokcie były twardsze, nie rozdwajały się i końcówki były bielsze. Cieszyłam się w końcu dłuższymi paznokciami, bo zawsze jak mi się rozdwajały musiałam je krótko ścinać. Odżywka nałożona na paznokcie bardzo szybko wysycha, dosłownie w 10-15 sekund. Na paznokciach wygląda jak bezbarwny lakier. Po tym 1,5 mc odżywka strasznie zaczęła gęstnieć w opakowaniu, za pędzelkiem ciągną się "niteczki" z odżywki. Trudno ją wydostać, pędzelek jest krótki, nie dostaje do końca buteleczki przez co dużo odżywki zostało w opakowaniu. Gdy przestałam używać tej odżywki moje paznokcie wróciły do poprzedniego stanu, zaczęły się znów rozdwajać i łamać. Na pewno nie kupię tej odżywki ponownie.

ZALETY:
- niska cena
- dostępna w każdej Naturze
- szybko wysycha
- nabłyszcza płytkę
- możemy stosować pod lakier i na lakier

WADY:
- krótkotrwałe działanie
- zawiera FORMALDEHYD, które bardzo wysusza paznokcie i sprawia, że się bardziej łamią
- szybko gęstnieje w buteleczce

OCENA: 2/5

3 comments:

  1. Dobrze wiedzieć, szukam teraz właśnie czegoś takiego.

    ReplyDelete
  2. mam ją i nie polecam. formaldehyd daje jej strasznie męczący, ostry zapach. na dodatek jest nietrwała i szybko odpryskuje.

    ReplyDelete
  3. Ja też ją miałam, ale wyrzuciłam po jakimś czasie, bo już taka gęsta była :< i w ogóle działanie słabe.

    ReplyDelete